Eurovision 2024’ün Tüm Detayları Eurovision 101’de!

Eurovision 2024’ün Tüm Detayları Eurovision 101’de!

Skandallarla ve eğlenceyle dolu bir Eurovision daha geride kaldı. Bu sezonda 5 farklı konu başlığıyla bölümler yayımlayan Eurovision 101, ülkemizin gündemine de derinden etki eden yarışmanın tüm dinamiklerini dinleyicileriyle buluşturdu.

Eurovision 101’in bu sezonki 5 bölümü ve bölümlere dair detayları bu ya

Käärijä’nın Hakkı Yendi!

Eurovision 101, 5. sezonunu açıyor!

Geçtiğimiz yılın finalini ülkedeki total depresyon sebebiyle yapamayan Eurovision 101 ekibi, 11 ay gecikmeli bir değerlendirme ile yeni sezonu açtı.

İngiltere’de yapılan Eurovision’un finali, Finlandiya’ya yapılan zulüm, Fransa ırkçılığı ve İsveç’in jüri oylarıyla kazanması garabeti; Sıla, Özlem ve Müjdat’ın en çok tartıştığı konular oldu.

Eurovision 2024 için, bu bölüm itibarıyla gün saymaya başlıyoruz!

İtalya Mı Yunanistan Mı, İsviçre Sürprizi, Hollanda Şovu

Eurovision 101’de ilk kez bir konuk ağırlandı.

Yarı finaller öncesinde bu yılki adayların konuşulduğu yeni bölümde, Holyweek’ten Emirhan Can da değerli yorumlarıyla konuk oldu.

Sıla ve Özlem ise; Boş Yapma Enstitüsü adı altında Holyweek’in Eurovision oylamasına sundukları listeyi ve bu listede yapmak istedikleri değişiklikleri yorumladı. Listenin yapılışına dahil olmayan Müjdat ise, bu yılın favorilerine dair ilk yorumları program esnasında duydu.

Eurovision 101’in bir sonraki bölümü ise, yarışma esnasında oluşabilecek dramalara odaklanacak.

Eurovision’da İsrail’in Ne İşi Var?

Eurovision 101’in yeni bölümü, bu yılki Eurovision gündeminin en çok konuşulan konusunu inceledi.

Sıla, Özlem ve Müjdat; Gazze’de yaşananlar sonrasında Eurovision’da kalmayı sürdüren İsrail’in ve temsilcisi Eden Golan’ın yarışma öncesindeki tutumunu ele aldı. Ayrıca Avrupa toplumunun savaşa gösterdiği reaksiyon ve yarışma esnasında yaşanabilecekler de, bölümün içerisinde dile getirildi.

Eurovision 101’in neşesiz geçen 15. bölümü yayında!

Hırvatistan Önde, Ukrayna’nın Sahnesi, İrlanda, Tahminler

Eurovision 101’in bu bölümü, finaller öncesi son değerlendirme niteliğinde.

Sıla, Müjdat ve Holyweek ekibinden Emirhan Can’ın yer aldığı bu bölümde; bahis oranlarına göre favoriler, sürpriz yapma ihtimali olan ülkeler, jüri ve televote’taki olasılıklar ve finale dair ilk 3 sıra tahminleri konuşuldu.

Eurovision 2024 macerası, tüm önemli detaylarıyla burada!

İsviçre Kazandı, Jüri ve Televote Dramaları, Sertab Coşkusu

Eurovision 101’in bu sezonu, tarihin en olaylı Eurovision senesinin değerlendirilmesiyle son buldu.

Sıla, Müjdat ve Farklı Kaydet’teki 12 Puan podcastinden tanıdığımız Nurdi; İsviçre’nin zaferini, İsrail’in televote oyunu, Hırvatistan’ın tarihi ikinciliğini, Joost Klein’ı ve yarışmadaki pek çok kritik anı yorumladı.

Bu yıl Sertab Erener’in yeniden Eurovision sahnesine çıkması, ülkemiz gündeminde yarışmanın yankı bulması, Bahçeli ve Erdoğan’ın yorumları da bu bölümün diğer konuları oldu.

Eski günlerini çok özleyenlerin sizlere sunduğu Eurovision 101’in bu sezonu sona erdi. Yeni sezonda görüşmek üzere!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.