Anti Cahiliye, 31 Mart’taki Tarihi Seçim Sonuçlarını 3 Bölümlük Seriyle Anlattı!

Anti Cahiliye, 31 Mart’taki Tarihi Seçim Sonuçlarını 3 Bölümlük Seriyle Anlattı!

Ülkedeki manipülatif ve dezenformasyonla dolu iletişim ortamına bir tepki niteliğinde başlayan Anti Cahiliye, bu ay içerisinde kısa aralıklarla 3 bölüm yayımladı. Bu bölümlerde CHP’nin 47 yıl sonra kazandığı ilk seçim olan 31 Mart Yerel Seçimleri’ni ele alan program, Mart 2024’e uzanan bu süreci 2018 yılından itibaren geniş bir perspektifle ele almıştı.

“31 Mart’a Giden Yol” olarak isimlendirilen bu seride Müjdat Çetin’in konukları daktilo1984’ten İlkan Dalkuç, Bilkent Üniversitesi’nden Dr. Ali Açıkgöz ve CHP’nin kıdemli emekçilerinden Özgür Arda oldu.

I – Altılı Masa ve Kılıçdaroğlu

Serinin ilk kısmında, 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nden Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olduğu sürece dek CHP’nin ve muhalefetin ilerlediği yol haritası incelendi. Altılı Masa’nın biçim ve içeriği de bu bölümde irdelendi.

II – Deprem, 3-6 Mart, 14-28 Mayıs


31 Mart’a Giden Yol serisinin ikinci bölümü; 14 ve 28 Mayıs’ta Altılı Masa’nın seçim kaybını, 6 Şubat Depremi’nin siyasete etkisini, Kemal Kılıçdaroğlu’nun başarısız olduğu noktaları ve siyasetçilerin 28 Mayıs’ta umutları tamamen söndürmesi gibi kritik başlıkları inceledi.

III – CHP Kurultayı, İmamoğlu & Özel, Seçim Sonuçları

31 Mart serisinin 3. ve son bölümünde ise; Ekrem İmamoğlu’nun değişim mesajı, CHP’nin kurultay süreci, Özgür Özel’in kurultay zaferi ve 31 Mart seçimlerinde CHP’nin aldığı galibiyet konuşuldu.

CHP’nin 37 yıl sonra seçim kazanmasıyla sonuçlanan 31 Mart’ın getirdikleri, muhalif medyanın durumu, halktaki ittifakın oluşumu ve gelecekte nelerin yaşanabileceğine dair öngörüler de bu bölümde ele alındı.

Saptırılmak istenen doğruların konuşulduğu Anti Cahiliye‘nin 3 bölümlük seçim serisi sona erdi. Ancak günümüz cehline karşı savaşı kaldığı yerden devam edecek.

Bu içeriğimize Anti Cahiliye ve Boş Yapma Enstitüsü‘nün Apple Podcasts’teki sayfalarından da ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.